Ako Blockchain rieši problém KYC / AML?

Čo je KYC?

 • Cesta k poznaniu vášho zákazníka (KYC) je to, čo spoločnosti robia s konečným cieľom skontrolovať identitu svojich zákazníkov pred alebo v čase, keď s nimi začnú obchodovať.
 • Banky a organizácie všetkých veľkostí sa ukázali byť veľkými podporovateľmi KYC. Politiky KYC sa už dlho predlžujú a osvedčili sa všade. S problémami súvisiacimi s korupciou, financovaním terorizmu a nezákonnými daňovými únikmi končí tak dominantným.
 • KYC tiež umožňuje organizáciám zaistiť sa zabezpečením legálnej spolupráce a taktiež zaisťuje ľudí, ktorí môžu byť nejakým spôsobom postihnutí finančnou kriminalitou.

Čo je AML?

 • Zostáva po „boji proti praniu špinavých peňazí“ a ide o usporiadanie metód, zákonov alebo pokynov, ktoré sú navrhnuté tak, aby zastavili akt vytvárania príjmu prostredníctvom nezákonných činností. Je zrejmé, že bežné riešenia v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí nedokážu držať krok s objemom vývoja a komplexnosťou finančných transakcií, ktoré treba pri praní špinavých peňazí sledovať.
 • V súčasnej dobe daňoví zločinci stále častejšie nachádzajú nápaditejšie prístupy k vedeniu nezákonných finančných výmen, zatiaľ čo inštitúcie sa usilujú týchto nepopierateľne rafinovaných zločincov dobehnúť.

Ako je možné použiť blockchain pre KYC a AML?

 • Napriek tomu, že Blockchain je mimoriadne presvedčivý v tom, že pomáha kryptomenám efektívne fungovať, nie je to najdôležitejšie, na čo sa dá použiť.
 • Inovácia blockchainu sa v súčasnosti používa pre rôzne prípady použitia, ktoré prechádzajú rôznymi oblasťami a spoločnosťami. Ukotveným a overeným spôsobom si online vymení niečo významného. Jedným z takýchto prípadov sú KYC a AML.
 • Preto môže Blockchain teoreticky fungovať ako nepredstaviteľne bezpečný a presný spôsob ukladania individuálnych informácií používaných na konzistenciu KYC a AML.
 • Ak sa blockchain akýmkoľvek spôsobom používa na dodržiavanie KYC a AML, klient môže urobiť „blok“ zadaním väčšiny svojich vlastných údajov, ktoré sú potrebné na dodržiavanie KYC a AML.
 • Tieto informácie by potom boli zakódované a uložené na Blockchain. Jednotlivcovi bude pridelené heslo, ktoré sa označuje hlavne ako prístupová fráza alebo súkromný kľúč a ktoré je potrebné zadať, aby sa údaje zobrazili.

Aké sú výhody technológie Blockchain pre KYC a AML?

 • Používanie technológie Blockchain pre KYC a AML má niekoľko výhod. Prvým je to, že je možné vytvoriť typický blockchainový register KYC a AML, ktorý môže používať veľký počet bánk a finančných inštitúcií.
 • To môže urýchliť proces nástupu na palubu a drasticky znížiť náklady na dodržiavanie KYC. Zakaždým, keď banka podpíše nového klienta, zástupca banky môže dostať heslo na prístup k údajom KYC klienta, na rozdiel od toho, že zakaždým prejde väčšinou týchto údajov.
 • Ďalšou dôležitou výhodou je, že v banke je možné vytvoriť register KYC a AML. To znamená, že keď zákazníci používajú odlišné služby od banky, banka môže byť závislá od registra Blockchain, aby dokončila konzistenciu KYC a AML.
 • Namiesto toho, aby sa klient zaoberal väčšinou nezrovnalostí znova a znova zakaždým, keď klient potrebuje použiť inú správu alebo si kúpiť iný bankový produkt. To môže drasticky urýchliť a minimalizovať náklady na dodržiavanie KYC a AML, čo by bolo pre banky veľmi užitočné.

Blockchain sa oficiálne osvedčil v oblasti kryptomeny, ale skôr v iných využívaných prípadoch, ako sú napríklad financie v oblasti dodávateľského reťazca, obchodné financie a poisťovací priemysel atď. Bankový sektor každoročne vynakladá obrovské množstvo dolárov na náklady KYC, ktoré je možné výrazne znížiť, čo pomáha bankám zvýšiť ich primárne záujmy a poskytnúť svojim zákazníkom plynulejší proces nástupu.

Ak banky a iné finančné organizácie začnú používať technológiu Blockchain na účely KYC a AML, môže to v tom čase spôsobiť rýchlu zmenu a čoskoro sa môže stať obchodným štandardom. Ak potrebujete oživiť nápady alebo si chcete prečítať najnovšie správy súvisiace so službami Blockchain alebo službou pre rozvoj kryptomeny, zostaňte s nami v spojení.

5 krokov, ako zostať v Java aktuálne

Je veľmi dôležité, aby ste sa aktualizovali v technologickom priemysle, akým je programovanie v jazyku Java, a je celkom jednoduché uviaznuť v tom, ako alebo prečo, a nikdy sa s ničím neobísť. Na to, aby ste to urobili podľa jednoduchého receptu, potrebujete spolu s prísadami iba niekoľko nástrojov.

Namiesto toho, aby ste stratili rozsiahly twitterový verš alebo ste sa radovali z veľkého množstva blogov pre vývojárov vonku, vezmite do úvahy tieto jednoduché 5-krokové recepty, ktoré sú prítomné v Jave.

1) Vybavenie / nástroje:

Opekače používajú špeciálne kamene na získanie chutnej kôry a plánujú vytvoriť perfektný tvar, ale médiá, ktoré používame na získanie správnych informácií na obrazovkách, sú prakticky neobmedzeným zdrojom, ktorý sa dá použiť na naučenie sa nového vývoja alebo funkcií, aby ste sa jednoducho zapojili. s komunitou Java.

Twitter: Môžete sa zapojiť do komunity Java, čo je úžasný nástroj. Ďalšiu verziu Javy je možné prepojiť priamo s ľuďmi, klásť otázky a získať odpoveď. Toto je najlepšie miesto na rýchly rozhovor s ľuďmi z knižníc a použitých nástrojov.

Blogy: Uprostred vyhľadávania Google môžete nájsť zdroje, ktoré sa takmer nachádzajú uprostred vyhľadávania Google alebo prostredníctvom Twitteru niekoho. Obľúbené stránky sa zhromažďujú v kanáli RSS alebo sa jednoducho ukladajú do panela so záložkami, aby sa jednoducho dobehlo medzi úlohami alebo autobusom, na ktorom sa pracuje.

Spravodaj: Ak chcete vidieť najnovšie príspevky, musíte sa prihlásiť na odber mesačných alebo týždenných spravodajcov so zaujímavými aktualizáciami a nadchádzajúcimi udalosťami.

2) Prísady alebo zdroje:

Z každého z nástrojov budú vaše ingrediencie celkom vhodné so zdrojmi na ich použitie so všetkými nástrojmi, ktoré boli predtým popísané.

3) Poprášte / udržujte svetlo:

Je dosť dôležité upiecť chlieb, aby ste ľahkou rukou posypali pracovnú plochu múkou, a je úplne rovnaký, ako sa ponoriť do online sveta blogov Java a účtov Twitter, a je dosť významný. Na pečenie vedie príliš veľa múky k suchému chlebu, a ak dôjde k jeho úplnému vyhoreniu.

Nie je nutné, aby ste boli profesionálom v novej technológii, ktorá sa rozpadá každé dve sekundy. Niekoľko tém sa rieši tak, že sú relevantné pre súčasné zamestnanie alebo budúce ambície v oblasti osobného záujmu.

4) Hniesť alebo s ním pracovať:

Múka a tekuté prvky sa spoja s miesením, ktoré pomôže cestu kysnúť a určiť konečnú konzistenciu chleba. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov existujú rôzne techniky, ktoré sú podobné analógovým receptom.

Aby ste si precvičili svoje schopnosti, existujú skvelé spôsoby, ako sa zúčastniť stretnutí Java User Group a iniciovať alebo sa zúčastniť projektu s otvoreným zdrojovým kódom na Github.

5) Pečenie a kysnutie alebo celoživotné vzdelávanie:

Rovnako ako hĺbka znalostí, aj tu cesto začne kysnúť a nakoniec sa dostaneme k poslednému kroku v procese výroby chleba tým, že ho vložíme do rúry. Buďte len na trati a pýtajte sa, samozrejme, ale urobte všetko pre to, aby bola vaša taktika dobre aktualizovaná.

Záver :

Pečenie chleba nie je ako prítomnosť v programovacom jazyku ako Java. Uvedomujeme si to, ale dá sa to dosiahnuť rovnakým spôsobom. Okrem toho vám tento mix poskytne nové nápady, ako si v tomto rýchlo rastúcom odvetví udržať relevantnosť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *