Je Windows Defender lepší ako Avast?

Môžete si vybrať z mnohých antivírusových programov. Pretože bezpečnosť počítača je prvoradá, nemôžete sa spoliehať na nekvalitný bezpečnostný systém. Porovnáme preto dva najobľúbenejšie antivírusové programy s názvom Avast a Windows Defender. Pokračujte v čítaní, aby ste vedeli viac.

Úvod do programu Windows Defender

Windows Defender Antivirus alias Windows Defender je typ škodlivého programu, ktorý je súčasťou systému Windows. Program skenuje nové súbory hneď, ako ich otvoríte v počítači. Preto nemusíte spúšťať softvér na skenovanie nových súborov, aby ste sa uistili, že neobsahujú vírusy a škodlivý softvér.

Úvod do Avastu

Avast je na zozname najobľúbenejších voliteľných antivírusových programov. Dnes tento program používa viac ako 438 miliónov používateľov vo viac ako 180 krajinách. Avast si môžete bezplatne nainštalovať do prenosného počítača alebo počítača so systémom Windows ako ochranu pred kybernetickými hrozbami, vírusmi a škodlivým softvérom. Má aj platenú verziu.

Funkcie súvisiace s bezpečnosťou

Pokiaľ ide o bezpečnostné funkcie, WD má všetky základné funkcie, ktoré potrebujete. Môže chrániť váš systém v reálnom čase a má vstavaný firewall.

Avast na druhej strane prichádza s pokročilými funkciami zabezpečenia, ako je skenovanie pri štarte, úplné skenovanie a inteligentné skenovanie. Vďaka funkcii Wifi-Inspector môžete identifikovať aj podozrivé WiFi siete, ktoré by mohli poškodiť váš počítač.

Herný režim, záchranný disk a správa hesiel sú ďalšie skvelé funkcie, ktoré aplikácia ponúka.

Spotreba zdrojov

S akýmkoľvek antivírusom si môžete užiť ochranu v reálnom čase a pritom minúť minimálne zdroje. Aj keď Avast používa o niečo viac zdrojov, ponúka oveľa vyššie zabezpečenie ako WD.

Používateľské rozhranie

Užívateľské rozhranie programu Windows Defender je oveľa jednoduchšie na pochopenie a navigáciu. Na druhej strane je rozhranie pre Avast slušné, ale trochu zložité. Avast tiež zobrazuje reklamy, ktoré vás vyzývajú, aby ste si vybrali platenú verziu. Takže to môže byť trochu nepríjemné. Inými slovami, WD má oveľa lepšie používateľské rozhranie ako Avast.

Zhrnutie

Vlastnosti: Pokiaľ ide o funkcie, Avast je najlepší. WD ponúka iba základné funkcie, ktoré nájdete v takmer všetkých obľúbených antivírusových programoch. Avast ponúka pokročilé funkcie, ktoré sa v programe Windows Defender nenachádzajú.

Spotreba zdrojov: Pokiaľ ide o spotrebu zdrojov, Avast je lepšia ponuka. Podľa mnohých testov môžeme povedať, že Avast je ľahký program.

Ochrana: Avast bezpochyby ponúka oveľa lepšiu ochranu pred rôznymi druhmi vírusov a počítačových hrozieb.

UI: WD ponúka oveľa lepšie používateľské rozhranie ako Avast. Dobrá vec je, že je ľahké navigovať medzi rôznymi funkciami a nastaveniami. Na druhej strane má Avast trochu komplexné používateľské rozhranie.

Zobrať

Na základe porovnania, ktoré sme urobili v tomto článku, môžeme povedať, že Avast je oveľa lepší ako Windows Defender. Našťastie vám táto príručka pomôže pri správnom rozhodovaní. Len sa uistite, že váš počítač má zdroje potrebné na spustenie Avastu.

Aký je najlepší bezplatný antivírusový program?

Nájdete tu mnoho bezplatných antivírusových programov. Problém je však v tom, že väčšina z nich môže ukradnúť vaše osobné informácie, najmä ak ste používateľom systému Windows. Dôvodom je, že Windows je hlavným cieľom malwaru a iných vírusov. Uistite sa preto, že sa nestanete obeťou týchto podvodov a pre istotu choďte na legitímne webové stránky. Poďme zistiť, ako si môžete vybrať najlepší antivírusový program.

Ako sa zvyšuje rýchlosť počítačovej kriminality, možno tam nenájdete veľa antivírusových programov, ktoré poskytujú dobrú ochranu. Napriek tomu, že mnohé značky poskytujú bezplatnú verziu svojho antivírusového softvéru, viete, že existuje rozdiel v kvalite a zabezpečení.

Problém je v tom, že mnohé z bezplatných antivírusových aplikácií, ktoré tam nájdete, neponúkajú nič iné ako bezplatnú kontrolu. Tieto programy dokážu rozpoznať škodlivý softvér, ale v prípade potreby ho požiadajú o platbu.

Ako vyhľadať najlepší antivírusový softvér?

Ak si chcete vybrať najlepší antivírusový program, odporúčame vám vyhľadať nasledujúce funkcie:

Naozaj zadarmo

V prvom rade je dôležité si uvedomiť, že mnohé značky používajú na udržanie používateľov svojich aplikácií rôzne triky. Jeden taký trik, ktorý používajú, je bezplatná skúšobná verzia. Po vypršaní skúšobného obdobia budú od vás musieť zaplatiť, aby ste mohli aplikáciu naďalej používať.

Preto sa musíte uistiť, že produkt je skutočne bezplatný a neponúka iba | “skúška zadarmo”.

Žiadne prekvapenia

Pokiaľ ide o bezpečnosť online, vyhýbajte sa prekvapeniam. Čo teda musíte urobiť, je urobiť si domácu úlohu a zaistiť, aby značka nič neskrývala. Nechcete predsa platiť za funkcie, ktoré nepotrebujete.

Vysoká ochrana

Je dôležité zaistiť, aby bezplatný antivírusový softvér poskytoval vysoké zabezpečenie pre zariadenia, pre ktoré sú navrhnuté.

Dobré výsledky testov

Možno sa budete chcieť pripojiť k falošnému antivírusovému softvéru. Mali by ste teda vykonať rôzne testy, aby ste sa presvedčili, že aplikácia funguje dobre. Najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali mať na pamäti, je bezpečnosť programu.

Extra funkcie

Ak si myslíte, že môžete získať najlepšiu značku bez platenia, mali by ste sa zamyslieť znova. Mali by ste zvážiť značky, ktoré poskytujú ďalšie funkcie a nestoja ďalšie peniaze.

Ak potrebujete návrhy na výber najlepšieho antivírusového programu, môžete vyskúšať nasledujúcich 5 značiek.

Avast: Tento antivírusový program ponúka mnoho doplnkov, ale prichádza s veľkým počtom reklám.

AVG: AVG ponúka pomocou doplnkov prehliadača slušnú úroveň ochrany.

Avira: Ak hľadáte najlepší bezplatný antivírusový softvér pre Windows, je to vaša najlepšia voľba. Tento program používa najmodernejšiu technológiu, ktorá ponúka spoľahlivú ochranu proti malwaru a antivírusu.

Panda |: Tento antivírus používa výkonnú technológiu. Má sadu skvelých funkcií, ako napríklad bezplatnú sieť VPN.

Sophos: Pre rodiny s deťmi ponúka Sophos skvelý bezplatný plán. Navyše má ideálne rozhranie, ktoré ponúka rodičovskú kontrolu až pre tri zariadenia. Dúfajme, že vám tieto tipy pomôžu pri výbere najlepšieho bezplatného antivírusového programu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *