Pred vývojom mobilnej aplikácie sa treba vyhnúť veľkým chybám

Integrácia mobilnej aplikácie s vašou značkou alebo spoločnosťou nie je jednoduchá, pretože si vyžaduje naplánovanú stratégiu, robustné zdroje a dôraz na kvalitu.

Vybudovanie úspešnej mobilnej aplikácie pre iOS a / alebo Android prichádza s životným cyklom vývoja aplikácií, ktorý zahŕňa – výskum, hodnotenie technológie, stavbu prototypu, dizajn a podobne. Ale skôr, ako sa k tomu dostanete, porozprávajme sa o troch veľkých chybách, ktorých sa spoločnosti dopúšťajú pri vývoji mobilných aplikácií.

Či už ste úplne nová alebo etablovaná spoločnosť, tento článok vám pomôže vyhnúť sa týmto trom katastrofám pri vývoji mobilných aplikácií.

Aké sú teda tri najväčšie chyby pri vývoji mobilnej aplikácie?

# 1 Nedostatok plánovania projektu

Máte radi, keď sa niekto objaví neskoro na dôležité stretnutie? Ak odpoviete nie, pravdepodobne poznáte frustráciu a nepríjemnosti spôsobené oneskoreným projektom. Predtým, ako začnete hľadať spoločnosť pre vývoj mobilných aplikácií alebo začnete mobilizovať svojich interných vývojárov aplikácií, je dôležité nastaviť časovú os projektu.

Načasovanie je pri vytváraní mobilných aplikácií kľúčové. Ak nemáte skutočne jedinečný nápad na mobilnú aplikáciu, je pravdepodobné, že vaši konkurenti môžu využiť vaše pomalé plánovanie (alebo jeho nedostatok) a posunúť sa vpred. Predtým, ako sa pustíte do hľadania spoločnosti zaoberajúcej sa vývojom mobilných aplikácií, navrhnite si plán a jasný plán, ktorý pokryje každý krok vývoja aplikácie.

Zaujíma vás, ako to urobiť? Nasledujú tri jednoduché kroky, ktoré je potrebné zahrnúť do sekcie plánovania –

  • Typický časový rozvrh pre vývoj aplikácií je asi 18 týždňov.
  • Zamyslite sa nad faktormi, akými sú – rozsah aplikácie, funkcie a funkcie, účel a cieľové publikum
  • Vytvorte fázovú časovú os. Od návrhu a makiet až po vývoj aplikácií, zabezpečenie kvality a fázu spustenia-všetko naplánujte a strávte čas okolo každého.

Ako to už býva, kvalita si vyžaduje čas. Preto bude budovanie dobrých mobilných aplikácií tiež časovo náročným procesom. Aby ste zaistili maximálne výsledky a minimálnu stratu času a zdrojov, naplánujte si pred zostavením mobilnej aplikácie realistický časový harmonogram.

# 2 Nedostatok plánovania rozpočtu

Aký je váš rozpočet na vývoj mobilnej aplikácie? Toto je dôležitá otázka, než sa ponoríte hlboko do bazéna mobilného vývoja. Základné aplikácie bez podpory internetového servera vás budú stáť menej, zatiaľ čo aplikácia s plnou podporou servera a robustnými funkciami vás bude stáť viac peňazí.

Preto je dôležité vziať do úvahy rozpočet. Keď to urobíte, ďalším krokom je rozhodnúť sa, či je ekonomickejšie outsourcovať vývoj mobilných aplikácií, než najať interný vývojový tím.

Krajiny ako India sú zvyčajne dobrou možnosťou, ako outsourcovať vývojový projekt pre mobilné aplikácie, a počas projektu znížiť značné náklady. Indickí vývojári aplikácií majú správne skúsenosti, dôveryhodnosť a spoľahlivosť, aby ušetrili peniaze bez toho, aby bola ohrozená kvalita a skúsenosti vašej firemnej aplikácie.

Ak vás zaujíma, ako naplánovať rozpočet pre svoju mobilnú aplikáciu, online je k dispozícii množstvo bezplatných kalkulačiek nákladov na aplikáciu, vrátane tejto. Rozpočtové plánovanie je časovo náročný proces, ale z dlhodobého hľadiska je vždy dobré pokračovať v pláne.

Pri príprave rozpočtu pre svoju aplikáciu by ste zvyčajne mali vziať do úvahy nasledujúce faktory –

  • Náklady na vývoj
  • Optimalizácia nákladov
  • Marketingové náklady

# 3 Nedostatok odhodlania

Spoločnosti, ktoré zadávajú vývoj svojich mobilných aplikácií externým spoločnostiam pre mobilné aplikácie, robia častú chybu, keď sa do tohto procesu dostatočne nezapájajú. Bez ohľadu na to, aký šikovný je tím v oblasti návrhu a vývoja aplikácií, nikdy by nemali fungovať bez vášho odhodlania.

Či už je to vaša prvá mobilná aplikácia alebo piata – vždy je dobré mať prehľad o vnútornom aj vonkajšom úsilí o vývoj. A ako to robíte? Prostredníctvom pravidelných stretnutí a otvorenej komunikácie. Ako spoločnosť by malo byť vašim cieľom podporovať konverzácie a brainstorming medzi rôznymi tímami a profesionálmi, ktorí sa zaoberajú návrhom aplikácií.

Vývoj mobilných aplikácií funguje dobre, ak existuje transparentnosť. Každý, kto niekedy vyvíjal mobilnú aplikáciu, vie, že súčasťou cesty sú prekvapenia.

Aby bolo zaistenie príjemných prekvapení, je dôležité zaviesť transparentnosť medzi projektovým manažérom, vývojármi a dizajnérmi. Otvorená komunikácia podporuje nepretržité odhodlanie a pomáha udržať všetkých na jednej stránke.

Záverečné slová

Výsledky sú za nami. Vývoj funkčnej, pútavej a pohotovej aplikácie je potrebný na hodiny a aby ste zaistili pozitívne výsledky, je dôležité vyhnúť sa týmto trom hlavným chybám pri vývoji mobilných aplikácií.

Pamätajte si – každá minúta, každý dolár a každý zdroj sa počíta. Kľúč k tomu, ako sa vyhnúť hlavným nočným morám v rámci vašich projektov vývoja aplikácií, je založený na vyhýbaní sa chybám, ktorých sa predtým dopustili iní.

Ak sa chcete dostať z bodu A do B, ste lepšie pripravení na cestu plnú vzrušenia, frustrácie, radosti, nespokojnosti, ale predovšetkým učenia.

Ste uprostred vývojového projektu pre mobilné aplikácie? Alebo ste možno práve začali s projektom? V každom prípade môže vaša spoločnosť využiť znalosti, odbornosť a spoľahlivosť indických vývojárov aplikácií z Moptra. Sme poprednou indickou spoločnosťou pre vývoj mobilných aplikácií, ktorá má odborné znalosti v oblasti navrhovania a vývoja rýchlych a škálovateľných mobilných aplikácií s bohatými funkciami pre platformy iOS a Android.

Ak hľadáte vývoj mobilných aplikácií v Indii, kontaktujte nás! Nielenže vás môžeme sprevádzať týmto procesom, ale môžeme tiež formovať vašu víziu svetovej mobilnej aplikácie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *