Batéria do notebooku – Pred kúpou novej batérie

Videl som rôzne typy batériových článkov, ako sú 6, 9 a dokonca 12 článkov, čo to je?

Toto číslo udáva počet jednotlivých článkov použitých na vytvorenie prenosnej batérie. Čím viac článkov, tým vyššia je kapacita batérie. Všeobecne platí, že batéria s najnižším počtom článkov je štandardná batéria dodaná s prenosným počítačom. 9-článkové alebo 12-článkové batérie sú rozšírené batérie s vyššou kapacitou, ktoré vám poskytnú oveľa dlhšiu dobu prevádzky na jedno nabitie. Pred kúpou batérie s väčším počtom článkov musíte zvážiť výhody v porovnaní s extra veľkosťou a hmotnosťou, najmä ak svoj notebook nosíte celý deň.

Je kvalita článkov batérie dôležitá?

Prenosná batéria vo všeobecnosti poskytuje 400 až 800 životných cyklov v závislosti od použitia a kvality batérie. Menej kvalitné alebo zle vyrobené batérie majú za následok menej cyklov a kratšiu celkovú životnosť.

  • Batérie najvyššej kvality (články A) – 12-18 mesiacov
  • Batérie strednej kvality (články triedy B) – 10-15 mesiacov
  • Batérie nízkej kvality (články stupňov C) – 5-10 mesiacov

Ako dlho bude nová batéria napájať môj prenosný počítač?

Skutočná výdrž batérie závisí od požiadaviek na napájanie zariadenia, napríklad od spustených aplikácií a nastavení prenosného počítača. Naše náhradné batérie vydržia rovnako alebo dlhšie ako pôvodná batéria, ktorá bola dodaná s notebookom, keď bol úplne nový (s rovnakou kapacitou). Všeobecne platí, že štandardných 4400 mAh vydrží 45-90 minút. Na základe rozdielu mAh môžete vypočítať, ako dlho vydrží batéria s vyššou kapacitou. 7200 mAh batéria vám poskytne o 64% dlhší prevádzkový čas a 10400 mAh vám poskytne o 136% dlhší prevádzkový čas ako 4400 mAh na jedno nabitie.

Ako dlho vydrží prenosná batéria? Kedy by som mal zvážiť výmenu svojej?

Všetky nabíjateľné batérie sa časom a používaním opotrebujú. Ako sa čas a kumulatívne používanie zvyšuje, výkon sa bude zhoršovať. U typického používateľa bude viditeľné skrátenie času jazdy spravidla po 18 až 24 mesiacoch. Pre skúseného používateľa môže byť doba riadenia spravidla 18 mesiacov. Odporúčame vám, aby ste si kúpili novú batériu do prenosného počítača, ak doba jazdy nespĺňa vaše potreby.

Čo sú watthodiny, volty a miliampérhodiny?

Každá batéria má tri značky, ktorými sú watthodiny, volty a miliampérhodiny. Watthodiny (wHr) sú energetické jednotky rovnajúce sa práci vykonanej wattom, ktorý pracuje jednu hodinu a zodpovedá 3600 joulom. WHr je výpočet napätia a mAh.

Milliamperes (mAh) je jednotka merania elektrickej energie v priebehu času. Predstavuje celkové množstvo energie uloženej vo vašej batérii. Hodnotenie MAh je tiež meradlom toho, koľko hodín môže batéria vydržať. Čím vyššia je ampérhodina batérie, tým dlhší je jej prevádzkový čas. Nie je neobvyklé, že niektoré z našich batérií majú vyššie alebo nižšie zosilňovače. To nespôsobí žiadne nekompatibility.

Napätie (V) je množstvo elektriny dodanej do vášho počítača. Množstvo energie z elektrickej zásuvky je vyššie, než koľko potrebuje váš notebook na fungovanie. Sieťový adaptér preto obsahuje ako tyč krabicu, ktorá zníži energiu znižujúcu napätie. Každý výrobca počítačov navrhuje svoje počítače pre príslušnú požiadavku na napätie. Batéria bude potom navrhnutá tak, aby zodpovedala napätiu sieťového adaptéra.

Batérie do prenosného počítača sa skladajú z niekoľkých článkov batérie, ktoré sú zapojené do série. Aj keď napätie batérie Hi-Capacity nemusí byť totožné s pôvodnou batériou, napätie musí byť v rozumnom rozsahu. Akákoľvek náhradná batéria pre laptop by mala byť vždy v rozsahu +/- 1V. Čokoľvek v tomto rozsahu môže spôsobiť nekompatibilitu.

Výhody a využitie solárnych panelov

Pri domácom použití už nemusíme vytrvať, pretože cenu solárneho panelu môžeme práve teraz použiť na výrobu elektriny pre naše domácnosti. Nepochybne môžeme ísť kúpiť rám slnečného generátora z obrovských obchodov, ale v tomto článku vám skutočne musím predpísať, aby ste si navrhli vlastný rám a ušetrili veľa peňazí.

Čítali ste to v novinách, videli ste to v televízii, zažili ste to online ako svetelný solárny panel a presne rozumiete, čo je slnečná energia.

# 1 Šetrite peniaze

Keďže náklady na účty za elektrinu neustále rastú, mnoho ľudí hľadá lacnejšie možnosti. Slnečná energia je najjednoduchším typom obnoviteľnej energie, aký dnes môžete dostať. Pravdou je, že slnečné svetlo je jednou z mála bezplatných vecí, ktoré v každodennom živote dostávame, pretože cenu slnečného svitu môžete ovládať aj vy. Keď sa predstavia dosky, môžete začať okamžite šetriť peniaze na účte za elektrinu.

# 2 Zvýšte svoju domácu hodnotu

Ocenenie vášho domova sa výrazne zvýši, ak máte zavedené solárne články # 3 Zarábajte z nadbytočnej energie. Ak dosky vytvoria neuveriteľnú mieru energie viac, ako by ste kedy mohli zožrať, môžete prebytočnú energiu poslať konkrétnym organizáciám a ovládať ich cenu, ako je cena solárneho panelu Sukam, môžete ju porovnať. Nadmerné množstvo elektriny môžete povzbudiť späť do napájacieho rámca v usporiadaní nazývanom „čisté meranie“. Na rozdiel od toho, že ich umiestnite do rámca na skladovanie batérií, vám servisná organizácia pripisuje kredit za množstvo nevyužitej energie, ktoré platíte buď z mesiaca na mesiac, alebo ročne.

# 4 Podpora čistého a zeleného prostredia

Globálna zmena teploty sa v súčasnosti rýchlo stáva desivým nebezpečenstvom pre jednotlivcov. Predstavenie solárnych článkov pre domácnosť je úžasný spôsob, ako sa začať zaujímať o záchranu našej matky prírody. Pretože tieto dosky naďalej vyrábajú energiu z charakteristického zdroja, neexistuje spôsob, ako z tejto technológie uvoľniť škodlivé toxíny alebo monokulárne ďalekohľady. # 5 Užite si štátne daňové kredity.

Napríklad ste na inej výstave obrazov spálili 65 000 INR a využili ste daňový bonus, o ktorý môžete znížiť svoje štátne dane o 25 000 INR. Pri inštalácii karty môžete tiež prijať potvrdenie o dani zo všetkého.

Naučením sa výhod a spôsobov použitia môžete solárne panely používať na získavanie energie. Z týchto nástrojov získate úspory energie a dostatočný výkon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *