Ovládanie lokálnej domény je pre vaše začínajúce podnikanie kľúčové

Väčšina startupov začína z domova z jediného počítača, ktorý pre majiteľa funguje ako hostiteľ informačných zdrojov. Ako podnikanie rastie, majiteľ často nedokáže naplánovať hladký prechod z domáceho podnikania na podnik, do ktorého je v súčasnosti zapojených viac ľudí. To je možno hlavný dôvod, prečo by ste mali zvážiť vytvorenie lokálnej domény od začiatku.

Náklady na štartovací server nie sú príliš vysoké na to, aby ste ich zvážili, ak chcete, aby veci v novom podniku fungovali hladko. Bežné chyby, ktorých sa väčšina ľudí pri zakladaní malého podniku dopúšťa, zahŕňajú zlyhanie pri vytváraní lokálnej domény a používanie verejných poskytovateľov elektronickej pošty. Registrácia jednoduchého názvu domény je dobrý nápad, pretože dáva vašej firme dobrú platformu ovládacieho panela na spracovanie vašich e -mailov. E-mail sa stal neodmysliteľnou súčasťou moderného podnikateľského prostredia, bez ktorého sa žiadna spoločnosť nezaobíde.

Zvládnite prechod bez problémov

Ak ste dostatočne chytrí na to, aby ste si pre novú firmu kúpili spúšťací server, môžete strategicky vytvoriť miestny radič domény a vytvárať priečinky na správu zdieľaných zdrojov od úplného začiatku. Niektorí ľudia používajú svoje osobné počítače a dokonca z nich stavajú svoje databázy ERP. To môže byť veľká výzva, najmä keď zmiešate svoje osobné informácie so spoločnosťou. Táto situácia sa ešte viac skomplikuje, keď začnete najímať nových pracovníkov. Dôvodom je, že môžete byť nútení zdieľať priečinky a databázy z osobného počítača s novými pracovníkmi.

Ak máte podnikové zdroje, ako sú databázy ERP a ďalšie zdieľané priečinky v lokálnej doméne, nebudete mať problém zdieľať potrebné informácie s novými členmi. Miestna doména vám umožňuje spravovať prístupové práva pre všetkých používateľov v miestnej doméne. To jednoducho znamená, že sa môžete rozhodnúť, kto má prístup k určitým databázam, alebo dokonca vykonávať zmeny alebo úpravy. Aj keď možno nie ste vo svojej kancelárii, stále máte prístup k dôležitým zdrojom zo servera v závislosti od operačného systému, ktorý používate. Väčšina serverových operačných systémov poskytuje používateľom vzdialený prístup v závislosti od vlastných konfigurácií.

Ešte lepšie je, že servery vám poskytujú priestor na rozšírenie úložného priestoru. Ak vám s rastúcou organizáciou dôjde miesto, úložný priestor môžete kedykoľvek zvýšiť kúpou pevných diskov s väčšou kapacitou. V porovnaní s tým, čo robíte to isté z prenosných počítačov a osobných stolných počítačov, je jednoduchšie zvýšiť objem úložiska na serveri bez nastavenia novej verzie. Servery je tiež možné jednoduchšie zálohovať, aby boli vaše údaje chránené pred možnou stratou, ak by sa lokálne pokazili. Radič domény vám tiež umožňuje poznať a dokonca sledovať zmeny vykonané v systéme, pretože dokumentuje protokoly každého používateľa.

Dôvody, prečo by ste mali CCTV považovať za administratívny nástroj

Moderná kancelária má často internetový odkaz vzhľadom na technologický pokrok v posledných desaťročiach. Vďaka internetovému prepojeniu je veľmi jednoduché dosiahnuť, aby váš sieťový videorekordér (NVR) alebo (DVR) digitálny videorekordér prenášal vaše obrázky online a v reálnom čase. To jednoducho znamená, že môžete ľahko sledovať udalosti v kancelárii, doma alebo v inom zariadení, kde je nainštalovaný kamerový systém.

Mnoho spoločností, ktoré pracujú so systémami CCTV, prevzalo iniciatívu a začlenilo ďalšie funkcie, ako sú poplachové systémy, biometrické kontroly prístupu a automatické prepínacie systémy, aby sa zaistilo, že systémy dokážu viac než len monitorovať prostredie v reálnom čase. S ohľadom na to stojí za zmienku, že mnoho kancelárskych pracovníkov má tendenciu relaxovať a dokonca aj prehliadať svoje povinnosti, keď manažér nie je nablízku. To z dlhodobého hľadiska vyčerpáva zdroje organizácie bez toho, aby bola zaručená návratnosť investícií. Tomuto typu scenára sa dá vyhnúť správnou inštaláciou dobrého CCTV systému.

Vďaka inteligentným monitorovacím systémom na mieste môžete nakonfigurovať funkcie riadenia prístupu, ktoré sú súčasťou vášho kamerového systému, aby ste zaistili, že budete monitorovať, kto a kedy vstupuje do vašich priestorov. To znamená, že nemusíte ísť do kancelárie alebo továrne, aby ste zistili, kto bol zamestnaný alebo inak. Hodinové a dochádzkové systémy spravidla pomáhajú personálnym manažérom pri organizovaní ich platov zvládať pracovný čas. Je to spôsobené tým, že systém je dostatočne inteligentný na to, aby zaznamenal odpracované hodiny a zaznamenal činnosti každého pracovníka počas naplánovaných časových rámcov.

Lepšou správou je, že môžete vždy sledovať udalosti zo svojich inteligentných zariadení a iných sieťových zariadení, ako sú telefóny a prenosné počítače. Dôvodom je, že všetky systémy CCTV majú funkciu, ktorá vám umožňuje nainštalovať program, ktorý umožňuje sledovanie filmov z telefónu alebo počítača. Z týchto aplikácií môžete tiež prehrávať klipy udalostí, ktoré sa stali v minulosti, v závislosti od objemu akcií vo vašom systéme CCTV a od konfigurácie vášho nahrávania. Tieto funkcie vás jednoducho umiestnia do rovnakej miestnosti ako ľudí pracujúcich v monitorovaných oblastiach. Poskytuje vám teda výhodu správy vašej kancelárie bez toho, aby ste museli byť fyzicky prítomní na mieste.

V nešťastnej situácii, keď dôjde k zlému incidentu, sa ľudia spoliehali na zábery zo sledovania, aby mohli znovu prežiť udalosti aktuálneho času. Scény počas vyšetrovania trestných činov sú často lepšie analyzované, keď existujú filmy z kamerového systému, ktoré zachytávajú udalosti, ku ktorým došlo počas incidentu. Toto je možno jedna z veľkých výhod, ktoré kamerové systémy priniesli do súdnictva, pretože porote uľahčuje pochopiť, ako sa udalosti mohli vyvinúť do príslušných zločinov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *