Rýchlejšie tipy na surfovanie

Hovoríme, že hlavne kvôli operačnému systému Windows sa počítač mohol stať osobným počítačom, nebolo by to prehnané. Revolúcia stále pokračuje. Windows je ďaleko za tým, čo bežný človek v súčasnosti vie a používa.

Surfovanie na internete

Na hľadanie niečoho slúžia vyhľadávače. Ale ak poznáte trik systému Windows, môže byť jednoduché vyhľadávať informácie online. Jediné, čo musíte urobiť, je jednoducho nájsť panel s adresou v programe Internet Explorer a zadať frázu, ktorú chcete hľadať na internete. Tu je dôležité mať na pamäti, že program Internet Explorer (IE) rozpoznáva frázu a nie jedno slovo. Ak ide o jedno slovo, Internet Explorer ho použije ako názov domény a namiesto toho sa pokúsi vytvoriť adresu URL. Ale napíšte pár slov a IE spustí vašu frázu prostredníctvom vyhľadávača na webovej stránke spoločnosti Microsoft.

Ak chcete vyhľadať jedno slovo, na začiatku riadka by ste mali položiť otáznik, aby ste IE oznámili, že ide o kľúčové slovo. To isté platí pre Netscape Communicator a vyhľadávanie na webe je rovnako jednoduché ako Netscape ako pri IE.

Nahrať súbory

Ďalším bežným používaním počítačov je prenos súborov cez internet. Na prenos súborov sa bežne používa klient FTP, čo je bežná aplikácia medzi používateľmi internetu. Málokto si však uvedomuje silu systému Windows.

Na nahrávanie súborov nepotrebujete samostatného FTP klienta. Základný komponent Windows IE už má funkciu v FTP. Ak do panela s adresou v zobrazení Prieskumníka zadáte adresu FTP, či už je to na Internete alebo si prezeráte vlastný pevný disk, môžete prejsť na webovú stránku a použiť okno ako FTP klient.

Vytvorte odkaz v programe MS Word

Používatelia systému Windows sa niekedy sťažujú, že pracujú s príliš veľkým počtom aplikácií pre jednu úlohu, napríklad s prácou súvisiacou s webom. Je to však pravdepodobne spôsobené ignoranciou ľudí, pretože všetky hlavné aplikácie majú funkcie, ktoré sú svojou povahou celkom univerzálne. Vezmite si napríklad MS Word. Väčšina z nás pozná MS Word ako najúžasnejší textový procesor. Mnohí z nás však vedia, že je to tiež vynikajúci nástroj pre webové aplikácie. Webové funkcie MS Word stojí za vyskúšanie, pretože vám ponúkajú nekonečné množstvo funkcií. Jednou z týchto funkcií je možnosť vytvoriť odkaz na webovú stránku v dokumente programu Word.

Ak vytvárate dokument MS Word , môžete namiesto vloženia adresy do textu vytvoriť odkaz na webovú stránku alebo iný dokument HTML. Postupujte tak, že jednoducho skopírujete adresu (URL), na ktorú chcete vytvoriť prepojenie, a potom v dokumente vyberte slovo, frázu alebo vetu, ktorú chcete vytvoriť ako odkaz. Teraz v ponuke Vložiť v programe Word kliknite na hypertextový odkaz a potom do odkazu na súbor alebo URL vložte adresu stlačením klávesov Ctrl + V. Vytvorí sa tak odkaz na webovú stránku v dokumente programu Word.

Počítač však môžete používať aj na iné účely, ako je internet a lepšie ho využívať. Normálne všetci túžime po rýchlejšom výkone. Vo väčšine prípadov nepožadujete nové alebo vyššie hodnotenie, pretože môžete zlepšiť výkon svojho existujúceho počítača so systémom Windows.

Zaobchádzajte s pevným diskom

Prvá vec v tomto ohľade je lepšia správa pevného disku; V článku o tipoch a trikoch sa už mnohokrát diskutovalo o tom, že pravidelným defragmentovaním môžete svoj pevný disk lepšie spravovať. Pred defragmentáciou pevného disku je však potrebné vykonať niekoľko ďalších krokov, aby sa optimalizoval výkon pevného disku.

Tieto kroky sú tieto:

  • Pred defragmentáciou pevného disku pravidelne odstraňujte dočasné súbory a históriu IE.
  • Je tiež dôležité odstrániť všetky súbory TMP a BAK, ktoré sú na pevnom disku, pretože tieto súbory spravidla nie sú potrebné a zbytočne spotrebúvajú pevný disk.
  • Bežne nájdete súbory * .TMP v adresári TEMP alebo WINDOWSTEMP. Preto musíte nájsť tieto adresáre a odstrániť vyššie uvedené súbory.
  • Ďalším krokom je defragmentácia pevného disku bez odkladacieho súboru. Pokyny k tomu nájdete pri defragmentácii odkladacieho súboru. Je to štandardná funkcia systému Windows 98, podľa ktorej má vstavaný nástroj s názvom Čistenie disku.

Môžete ho spustiť buď z ponuky Štart / Programy / Príslušenstvo / Systémové nástroje / Čistenie disku, alebo priamo spustiť CLEANMGR.EXE. Toto je tiež dôležitá funkcia systému Windows, ktorá sa stará o všetky odstránené súbory a ďalšie nepotrebné súbory, pretože ich táto funkcia v rámci čistenia disku odstraňuje.

Použite panel s adresou

Windows uľahčuje vašu prácu, takže vás v skutočnosti môže zbytočne namáhať. Ak ste napríklad používateľom systému Windows 98, môžete prehliadač použiť na iné účely, ako je surfovanie na internete.

Vedeli ste, že na spustenie programov vo svojom počítači môžete použiť panel s adresou?

Je to veľmi možné, pretože stačí zadať názov programu vrátane jeho cesty a umiestnenia c: msofficewinwordwinword.exe. Tým sa otvorí MS Word v závislosti od jeho umiestnenia.

Pošlite webovú stránku e-mailom

Ak chcete počas prezerania stránky odoslať webovú stránku, kliknite na ponuku Súbor a potom kliknite na položku Podponuka Odoslať, potom kliknutím na položku Stránka e -mailom odošlite kópiu stránky alebo na položku Odkaz e -mailom odoslať kartu – vystrihnúť z nej. Týmto spôsobom môžete jednoducho odoslať webovú stránku e -mailom. Je to tiež dobrá voľba na udržanie webovej stránky vo vašom príspevku, pretože tiež uľahčí jej zobrazenie v režime offline. Rovnakým spôsobom je tiež jednoduché odoslať videoklip alebo zvukový klip, ktorý nájdete na internete.

Ak chcete odoslať videoklip alebo zvukový klip, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu alebo odkaz na položku, ktorú chcete odoslať, a potom kliknite na položku Uložiť cieľ ako. Zadajte umiestnenie, kam chcete súbor uložiť. Teraz otvorte svojho e -mailového klienta a kliknite na položku Vložiť súbor alebo Priložiť súbor podľa potreby. Svoju správu môžete tiež pridať do okna správy, ak chcete odoslať správu príjemcovi e-mailu.

Máte strach, že vaše dôležité e -maily dorazili na miesto určenia?

Použite funkciu, ktorá je k dispozícii vo väčšine e -mailových klientov, a požiadajte príjemcu, aby potvrdil, že správu dostal e -mailom. V programe Outlook Express sa tomu hovorí potvrdenie o prečítaní.

Ak to chcete urobiť pri vytváraní e-mailovej správy v programe Outlook Express, kliknite v okne správy na položku Nástroje> Požiadať o potvrdenie o prečítaní. Ak chcete, môžete si nechať odoslať všetky svoje odchádzajúce správy pomocou správy o prečítaní. Ak to chcete urobiť, kliknite na položku Nástroje> Možnosti, kliknite na kartu Účtenky a vyberte možnosť „Požiadať o potvrdenie o prečítaní všetkých odoslaných správ“. Nezabudnite, že potvrdenie potvrdenia o prečítaní závisí od e-mailového klienta, ktorého príjemca používa, a dokonca aj od toho, či chce potvrdenie odoslať.

Pridajte podpisy do svojho e -mailu

Ak odosielate veľa e -mailov každý deň, opakujúca sa úloha, ako napríklad podpísanie mena na konci každého e -mailu, môže byť dosť únavná. Je jednoduchšie vytvoriť podpis a automaticky ho pripojiť ku každému odoslanému e -mailu.

V programe Outlook Express to urobíte tak, že prejdete na Nástroje> Možnosti> Podpisy. Potom prejdite na položku Nový a pridajte obsah podpisu do textového poľa Upraviť. Vyberte tiež možnosť automaticky odosielať podpis so všetkými odchádzajúcimi správami. Ak to nechcete odoslať odpoveďou alebo preposlaním, povoľte možnosť „Neodpovedať na odosielanie a odosielanie podpisov“. Pri kreatívnych podpisoch použite možnosť pridať súbor, ktorý obsahuje vami vytvorený podpis. Ak máte viacero e -mailových účtov, vyberte účet, na ktorý chcete odoslať podpis. Ak to chcete urobiť, prejdite na Nástroje> Možnosti> Podpisy a kliknite na tlačidlo Rozšírené v blízkosti karty Upraviť podpis. Zobrazí sa nové pole s textom „Rozšírené nastavenia podpisu“

Zariadenie s automatickou odpoveďou

Nebudete chvíľu kontrolovať e -maily? Povoľte funkciu s názvom „odpoveď na dovolenku“ (ak používate webovú službu). Väčšina e-mailových služieb, ako napríklad Indiatimes, poskytuje túto funkciu, ktorú je možné aktivovať prostredníctvom ponuky možností. Môžete napísať krátku správu, ktorá bude odoslaná každému, kto vám pošle e -mail, keď budete preč.

V programe Outlook Express to môžete urobiť v ponuke Nástroje> Pravidlá správ> E -mail a kliknite na možnosť Nové pravidlo. V poli poľa pravidla vyberte možnosť „Pre všetky správy“ a vyberte položku Odpovedať správou v akcii. Musíte vybrať správu, ktorú ste už vytvorili a uložili.

Kópiu správy si ponechajte

Ak cestujete a chcete získať prístup k svojmu e -mailu z iného počítača, ponechajte si kópiu svojich správ na serveri poskytovateľa e -mailu. Prejdite na Nástroje> Účty a vyberte účet (ak máte viacero účtov), ​​potom prejdite na položku Vlastnosti> Rozšírené. Vyberte možnosť „Ponechať kópiu na serveri“. To má ďalšiu výhodu: ak ste zariadenie naformátovali bez zálohovania e-mailu, môžete záznam získať ako uloženú kópiu.

Zakázať spustenie programu MSN Messenger

Pri každom otvorení programu Outlook Express alebo Microsoft Outlook XP sa MSN Messenger automaticky načíta. Ak ho chcete zakázať, v programe Outlook Express prejdite na Nástroje> Možnosti a zrušte začiarknutie políčka „Automaticky sa prihlásiť do služby MSN Messenger“. Potom prejdite na položku Zobraziť> Rozloženie a zrušte začiarknutie možnosti Kontakty. V programe Microsoft Outlook XP prejdite na Nástroje> Možnosti> Iné a zrušte začiarknutie políčka „Povoliť MSN Messenger“. Príliš dychtivý Messenger teraz nebude taký dychtivý!

Optimalizujte svoju doručenú poštu

Trojstupňový proces, ktorý zaistí, aby vaša doručená pošta nikdy nepôsobila preplnene.

Organizovať: Outlook Express vám umožňuje vytvárať priečinky, do ktorých je možné organizovať e -maily. Ak chcete vytvoriť nový priečinok v programe Outlook Express, prejdite na položku Súbor> Priečinok> Nový. Toto ukazuje strom adresárov vo vašej doručenej pošte. Stačí vybrať umiestnenie (povedzme Doručená pošta), kde chcete vytvoriť priečinok, a zadať názov priečinka. Alebo môžete použiť skratku [Ctrl] + [Shift] + [E] a zadať názov priečinka. Priečinky môžete zmeniť aj ich presunutím. Klienti Fo môžu byť celkom užitoční, najmä ak máte nakonfigurovaných viac účtov s rovnakou identitou alebo na triedenie e -mailov podľa odosielateľa, predmetu atď.

Filtrovanie: Pravidlá správ môžu automaticky triediť váš e -mail do správneho priečinka hneď po jeho stiahnutí. Zadajte priečinky, do ktorých sa majú správy sťahovať, podľa mien v adrese od, mien v adrese, určitých slov v predmete alebo v texte správy.

Prejdite na Správu> Vytvoriť pravidlo zo správy. Vytvorte pravidlo výberom príslušných možností a pri nasledujúcom stiahnutí vášho e -mailu sa zoradí podľa vytvorených pravidiel.

Svoje existujúce správy môžete tiež zoradiť podľa vytvorených pravidiel pre správy. V programe Outlook Express prejdite na položku Nástroje> Pravidlá správ a kliknite na položku E -mail. Dostanete zoznam pravidiel správ, ktoré ste vytvorili. Kliknite na „Použiť teraz …“, vyberte pravidlá, ktoré sa majú použiť, a kliknutím na Použiť filtrujte svoj existujúci priečinok.

Zoskupenie: Outlook Express vám umožňuje zoskupovať e -maily na základe konverzácie. Ak to chcete povoliť, prejdite na položku Zobraziť> Aktuálne zobrazenie a kliknite na položku „Skupinové správy po konverzácii“ (V programe Outlook je táto možnosť k dispozícii v časti Zobraziť> Aktuálne zobrazenie> Téma konverzácie).

Vďaka tejto funkcii sú všetky e-maily zoradené podľa predmetu a správy, ktoré sú odpoveďou na tento konkrétny predmet, sú zoskupené. Znak „+“ vedľa správy označuje odpoveď na základe témy.

Stiahnite si poštu do počítača

Ak používate webovú e-mailovú službu, stiahnite si kópiu svojho e-mailu priamo do prehliadača. Je to oveľa rýchlejšie ako používanie webového rozhrania náročného na šírku pásma a tiež vám umožňuje prístup k e-mailu bez toho, aby ste museli byť pripojení k internetu. Ak to chcete urobiť, najskôr pridajte nový účet tak, že prejdete na Nástroje> Účty> Pridať a vyberiete možnosť E-mail. Budete požiadaní o poskytnutie osobných údajov a informácií o účte.

Na obrazovke, ktorá vás požiada o informácie o vašom e-mailovom serveri, vyberte možnosť server POP3 a zadajte príslušnú adresu servera POP3 pre prichádzajúce e-maily.

Prehliadanie offline

Pomerne často možno budete chcieť v určitom bode odkázať na stránku, ktorú ste navštívili. Aj keď nie je ľahké nájsť odkaz v histórii vášho prehliadača, môžete si túto stránku zobraziť bez toho, aby ste sa museli skutočne prihlasovať na internet, a to v ponuke Súbor> Pracovať offline. Potom kliknutím na odkaz v priečinku s históriou zobrazíte celú stránku z pevného disku.

Zdieľajte súbory

Zdieľanie súborov môže výrazne zvýšiť rýchlosť sťahovania. Obvykle stačí rozdeliť súbor na tri alebo päť segmentov. Ak však stiahnete obzvlášť veľký súbor, ktorý je k dispozícii z viacerých serverov, môžete dosiahnuť vyššie rýchlosti zvýšením počtu súčasne sťahovaných segmentov. Počet segmentov, v ktorých má byť súbor uložený, je možné nastaviť v poli možností, ktoré sa zobrazí po spustení sťahovania. Stačí zadať možnosť pre počet segmentov, do ktorých má byť súbor rozdelený.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *