Stolný alebo prenosný počítač

Pri kúpe počítača je veľká dilema. Rozhodovací proces vás zavedie na prehliadku toho, čo, ako, ktorý a rozhodujúci faktor, ktorý okrem ceny, značky a pohodlia závisí od výberu. Je to medzi dvoma veľkými deťmi rovnakého typu. Stolný počítač alebo prenosný počítač? Máme tendenciu urobiť nesprávne rozhodnutie v zhone a ľutovať, ak veci nefungujú dobre. Nesprávny výber závisí vo veľkej miere od vášho výberu, ak potrebujete stolný počítač alebo prenosný počítač, pretože tieto zariadenia vám slúžia na rôzne účely. Máte však pravdu, iba ak spĺňa vaše potreby.

Pozrime sa teda, ako obe jednotky zvládajú rovnicu. Ak sa vám nepáči príliš veľa komponentov, pracovná plocha nie je pre vás … je to zariadenie, ktoré sa skladá z komponentov ako monitor, CPU, myš a klávesnica spolu s reproduktormi. Písací stôl môže byť tiež príčinou nepríjemností, ale oproti bežnému prenosnému počítaču má mnoho výhod.

  1. Skúste vykonať test s nejakým softvérom, nepopriete, že stolný počítač je oveľa výkonnejší ako prenosný počítač. CPU bežného stolného procesora má vyšší výpočtový výkon ako prenosný počítač. Ak by ste chceli spustiť ťažký softvér ako Auto Cad, Photoshop, 3DMAX, Maya, Light-room … atď., Ktorý môže váš prenosný počítač spomaliť, ale môžete ho spustiť veľmi jednoducho na osobnom stolnom počítači.
  2. Vylepšenie pracovnej plochy je v porovnaní s prenosným počítačom jednoduchšie. Nie je dôvod domnievať sa, že počas aktualizácie môže dôjsť k poškodeniu vnútorných komponentov alebo základnej dosky. Funguje to dobre! Prenosná aktualizácia je v skutočnosti dosť drahá. Softvér aj diely potrebné na aktualizáciu budú drahé. (Príklad Inovácia pevného disku pre stolný počítač je o 30% lacnejšia v porovnaní s prenosným pevným diskom)
  3. Čo tak opraviť zariadenie, pričom aktualizácia stolného počítača je lacnejšia ako aktualizácia prenosného počítača. Oprava pracovného stola je tiež lacnejšia ako oprava prenosného počítača. Je tiež jednoduchšie nájsť náhradné diely pre stolné počítače, pretože sú k dispozícii už nejaký čas. A pri prenosnom počítači je to naopak, pretože mrhať prachom môžete celý deň. (Mnoho modelov prenosných náhradných dielov nie je ani vyrobených na predaj samostatne)
  4. Ak porovnáte prenosný počítač s stolnými počítačmi, je stolný počítač lacnejší a má preň rovnaké špecifikácie.
  5. Pre tých, ktorí milujú sledovanie filmov alebo vykonávanie nastavení médií na veľkom monitore, existujú stolné počítače, z ktorých si môžete vyberať, pretože ich môžete pripojiť k viacerým monitorom. Ďalšou výhodou stolného počítača oproti prenosnému počítaču je, že riziko poškodenia prenosného počítača je pri cestovaní vyššie ako pri stolnom počítači

“Vaše údaje majú teda vyššie riziko zabezpečenia, ak sú uložené vo vašom stolnom počítači v porovnaní s prenosným počítačom.” Teraz sú kurzy na ploche. Možno budete chcieť vedieť, či používanie prenosného počítača nad osobným počítačom prináša nejaké výhody. No existuje!

  1. Môžete nájsť prenosné počítače. Ak chcete pracovať na diaľku alebo na cestách. V tom priestore je to pohodlnejšie. Je šialené to dokonca skúšať so stolom. To vám dáva slobodu pri výbere pracoviska.
  2. Notebooky sú obľúbenou voľbou pre mladú generáciu ľudí. Tam, kde sa práca a školy teraz úplne vykonávajú na počítačoch, je skutočne nemožné nechať počítač za sebou, takže logickým záverom je vlastniť prenosný počítač; zariadenie, ktoré je možné nosiť kdekoľvek.
  3. Pokiaľ ide o umiestnenie, notebooky zaberú menej ako stolné počítače. Teraz môžete získať predstavu o tom, ako má stolný počítač oproti prenosnému počítaču ďalšie výhody. Dva najdôležitejšie body sú však spracovateľský výkon a prenosnosť. Môžete minúť viac na prenosný počítač, ale ak nefunguje tak, ako by ste chceli. Bola by to strata vašich ťažko zarobených peňazí. Dizajnéri a vývojári väčšinou siahajú po výkonných počítačoch s väčším výpočtovým výkonom. Ak však hľadáte niečo prenosné, bude vašou voľbou notebook. Preto je dôležité, aby ste si pred výberom zanalyzovali svoje potreby.

Čistič ultrafialového svetla pre telefóny

Za celý deň presuniete neskutočné množstvo predmetov. Každý z týchto predmetov je domovom nespočetných baktérií. Tieto baktérie sa šíria fyzickým kontaktom. Keď sa dotknete povrchu, tieto baktérie vám zakryjú ruky. Ak ste ako väčšina ľudí, neumývajte si ruky vždy, keď sa dotknete predmetu. Ale telefónu sa pravdepodobne dotknete najmenej dvadsaťkrát za deň. Baktérie z vašich rúk teraz pokrývajú povrch telefónu. Väčšina z nás dodržiava správnu hygienu rúk, ale koľkí z nás môžu povedať, že si denne umývajú telefóny?

Čistič ultrafialového svetla pre telefóny

Bohužiaľ, mnohí z nás si umývajú telefóny niekoľkokrát za mesiac. O tom. To znamená, že povrch našich mobilných telefónov sa môže stať domovom pre obrovské množstvo baktérií. V tomto bode ste pravdepodobne znechutení. Ale nemaj obavy. Vďaka technologickému pokroku existuje rýchly a ľahký spôsob čistenia povrchu našich mobilných telefónov.

UV dezinfekčný prostriedok na telefón môže efektívne zbaviť naše telefóny nepríjemných baktérií. Tento typ dezinfekčného prostriedku pre mobilné telefóny funguje pomocou ultrafialového žiarenia c-light. Toto svetlo je formou rýchlo sa pohybujúceho žiarenia. Pohybuje sa rýchlosťou od 180 nm do 280 nm. Toto žiarenie môže mať baktericídne a hygienické využitie.

Čo robia

Čističe ultrafialového svetla pre telefóny slúžia dôležitému účelu. Cieľom je vyčistiť povrch vášho vreckového zariadenia. V podstate zbavujú povrch vášho mobilného telefónu zárodkov a škodlivých baktérií. UV je účinný proti SARS a iným superbugom. V súčasnosti prebiehajú štúdie na testovanie použitia ultrafialového žiarenia proti novému koronavírusu.

UV svetlo sa v súčasnosti používa na čistenie povrchov a zariadení v nemocniciach a iných zdravotníckych zariadeniach. V posledných rokoch sa používanie ultrafialového svetla na čistenie povrchov stáva veľmi bežným. Technológia začlenila použitie tohto syntetického svetla na boj proti baktériám.

Čo potrebuješ vedieť

Existuje však niekoľko vecí, ktoré musíte vedieť, než začnete používať ultrafialový telefón. Svetlo je ultrafialové žiarenie C. Rovnako ako všetky ostatné formy žiarenia môže predstavovať riziko pre vaše zdravie. Preto je dôležité, aby ste si prečítali všetky výstražné štítky a dodržiavali pokyny alebo pokyny výrobcu. Rizikom ultrafialového žiarenia sa dá úplne vyhnúť, ak budete postupovať podľa pokynov a urobíte potrebné opatrenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *