Úložisko DVD Atraktívna možnosť na zálohovanie počítača

Ak máte počítač na domáce použitie alebo na podnikanie a nevytvárate rozsiahle zálohy na úplnú ochranu, ste v ohrození.

Možno vôbec nebudete zálohovať.

V systéme Windows nájdete základný nástroj na zálohovanie, ktorý je nainštalovaný počas inštalácie.

Mal by som povedať, že pre všetky Windows … ale v skutočnosti nie je súčasťou inštalácie systému Windows XP Home Edition. Microsoft si akoby myslel, že ochrana údajov nie je potrebná pre domáce počítače a počítače používané malými firmami. Je pravda, že pevné disky sú menej náchylné na zlyhania pevného disku.

Ak ale nemyslíte len na zlyhania pevného disku, ale aj na vírusovú infekciu, krádež a ďalšie sladkosti, uvedomujete si dôležitosť implementácie kompletnej bezpečnostnej stratégie pre svoj počítač. Dnes je mnoho počítačov vybavených napaľovačkou diskov DVD, ale väčšina ich nepoužíva na zvládnutie dôležitej zálohy údajov.

Množstvo údajov, ktoré môžete uložiť na jeden disk DVD, je niekoľko gigabajtov.

Existuje mnoho typov záloh, ktoré môžete vykonať.

Tu sú kroky, ktoré robím, aby som úplne chránil svoje údaje pred stratou údajov:

  1. Záloha pevného disku.

Používam program na zálohovanie obrazov na pevný disk a vytvorenie úplnej zálohy obrazu na disk DVD za sebou. Vytváram aj záchranné CD.

Ak dôjde k zlyhaniu pevného disku, použijem z neho núdzové CD. Najprv však musím nainštalovať a nainštalovať nový pevný disk, ktorý funguje. Potom môžem obnoviť údaje priamo z tejto zálohy uloženej na diskoch DVD.

Táto práca sa vykonáva rýchlo a bez toho, aby ste museli tráviť čas inštaláciou operačného systému a zálohovacieho softvéru. Všetko sa namiesto toho skopíruje priamo na pevný disk z diskov DVD.

  1. Kompletná záloha pevného disku.

Používam tiež softvér na zálohovanie údajov a vytvorím úplnú zálohu svojho pevného disku na po sebe idúcich diskoch DVD.

Toto je štandardná záloha disku. Vďaka tejto zálohe môžem obnoviť všetky súbory a / alebo priečinky. Môžem tiež presunúť údaje do iného počítača.

  1. Pravidelné plánované zálohovanie súborov a priečinkov.

Tu používam rovnaký softvérový produkt, ktorý používam na zálohu celého pevného disku. Tento softvér používam na pravidelné plánovanie súborov a priečinkov, s ktorými pracujem.

V mojom prípade zahŕňajú Moje dokumenty, e-maily programu Outlook a ďalšie súbory, ktoré sa časom menia. Robím to tak, že vnútri napaľovačky DVD mám trvalo prepisovateľný disk DVD. Na tento účel potom otočím niekoľko diskov DVD, aby som mohol uchovávať kópie mimo počítača. Keď nainštalujem dôležité nové programy z internetu alebo vykonám vo svojom systéme iné zásadné zmeny, vytvorím tiež novú zálohu obrazov pevného disku a úplnú zálohu pevného disku.

Mali by ste používať napaľovačku diskov DVD postavenú na prepisovateľných diskoch DVD.

Na trhu bohužiaľ existuje niekoľko konkurenčných štandardov DVD.

Štandardy DVD-R, DVD-R a DVD-RAM podporujú disky DVD, na ktoré je možné zapisovať iba raz a nemožno ich opakovane použiť, a týmto štandardom by ste sa mali vyhnúť. Prehrávač DVD by namiesto toho mal podporovať najmenej jeden štandard na prepisovanie diskov DVD.

Buď DVD-RW alebo DVD + RW.

Záver:

Na zálohovanie dátových súborov, s ktorými denne pracujem, používam pravidelné plánované zálohy. Vytvorím záložnú kópiu obrázka, aby som ho mohol rýchlo získať späť v prípade poruchy pevného disku. Vytváram tiež úplnú zálohu disku, aby som mohol obnoviť jednotlivé súbory alebo priečinky. Umožňuje tiež presun údajov do iného počítača.

Hľadám prehrávač MP3

Ak nemáte prehrávač mp3, a aj keď ho máte, mali by ste sa pozrieť na všetky nové veci, ktoré sa dejú. Dúfam, že vám tento článok poskytne predstavu o požadovanom type mp3 prehrávača a niekoľko tipov, čo v mp3 prehrávači hľadať.

Možno trénujete a potrebujete na beh alebo zdvíhanie niečo malé a bezpečné na skok. Možno máte 8 hodinový (alebo dlhší) let, keď idete domov a potrebujete minúť čas. Možno chcete nový, aby ste mali nový. Nech je to čokoľvek, tento článok by vám mal pomôcť pri výbere.

V prvom rade pre tých z vás, ktorí chcú niečo trénovať: Dve najdôležitejšie veci, ktoré by ste mali hľadať, sú veľkosť / hmotnosť a polovodičová pamäť, veci, ktoré prehrávačom CD chýbajú. Chcete niečo, čo si môžete v nohavičkách alebo popruhoch pripnúť na ruku, aby vám neprekážalo v pohyboch, a chcete, aby to bolo dostatočne ľahké, aby ste si to ani nevšimli. (Tip: Získajte lítium-iónovú batériu, aby ste ušetrili ešte väčšiu váhu.) Aby ste si boli istí, že prehrávač nepreskočí, ak sa pohybujete príliš alebo príliš rýchlo, zaobstarajte si vnútornú pamäť Flash v pevnom stave, ktorá nemá žiadne pohyblivé časti. nemôže preskočiť. Obvykle sú k dispozícii ako 64 až 512 MB modely, pričom 64 MB model pojme zhruba hodinu hudby. Ceny sa zvyčajne pohybujú od 100 do 300 dolárov.

Na druhej strane možno budete chcieť uložiť všetkých 16 000 skladieb zo svojej zbierky do svojho prehrávača mp3, aby ste už dvakrát nepočuli to isté. V takom prípade potrebujete mp3 prehrávač na pevnom disku, bežne známy ako mp3 jukebox, za ktorý môžete zaplatiť až 500 dolárov. Bude o niečo väčší a ťažší a nebude taký trvanlivý, ako mp3 vo veku MP3. – hráči, ale nie je problém, ak chcete iba sedieť a počúvať hudbu. A stále sú oveľa prenosnejšie ako prehrávač diskov CD.

Roztrhané medzi malým, ľahkým prehrávačom mp3 v pevnom stave a prehrávačom na pevnom disku, ktorý pojme tisíce skladieb? IPod Mini môže byť pre vás! IPod Mini je len modelom nového typu malého prehrávača mp3 s pevným diskom. Sú o niečo ľahšie a menšie ako bežné prehrávače pevných diskov a majú viac skladieb ako priemerný prehrávač MP3. (Spomínal som, že iPod Mini je k dispozícii v modrej, zelenej, zlatej a ružovej farbe?) Toto sú najdôležitejšie rozdiely, pri kúpe je však potrebné zvážiť niekoľko ďalších vecí: dlhá výdrž batérie, FM tuner, hlas rekordér, ľahko čitateľnú obrazovku a kompatibilitu s vašim počítačom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *