Viac cool Webtrick

Ak sa väčšiny ľudí opýtate, čo ich na internete najviac frustruje, veľa z nich vám odpovie „To sú maličkosti!“ Môj otec (a spoluautor knihy „Turn Words Into Traffic“) tomu hovorí „obrátená ústna tradícia“ počítačov, kde deti učia rodičov schopnostiam prežitia v živote na počítači. Ak chcete dobre vyzerať pre svoje deti alebo priateľov v okolí vodný chladič, vyskúšajte to a zadajte nasledujúce skvelé webové triky.

Skvelé triky Google

Takmer každý vie, že Google.com sa nachádza na vrchole väčšiny zoznamov vyhľadávacích nástrojov, ale robí oveľa viac, než len povedať vám, kde nájsť vitamíny alebo informácie o drevených zuboch Georga Washingtona!

Potrebujete mapu na konkrétne miesto?

Zadajte adresu, mesto a štát prakticky ľubovoľného umiestnenia v USA, stlačte tlačidlo Hľadať a Google bude obsluhovať niekoľko rôznych poskytovateľov máp na internete.

Chcete vedieť, s akým softvérom sa konkrétny súbor dodáva vo vašom počítači?

Zadanie názvu súboru do vyhľadávacieho poľa Google a niekoľkých referenčných stránok vám pomôže presne vedieť, na aký účel súbor slúži. V skutočnosti som to použil na identifikáciu kúska „spywaru“, ktorý podvádzal môj počítač.

Chcete vedieť, kto vám volá v USA?

Stačí zadať telefónne číslo na ID volajúceho alebo na displej mobilného telefónu do vyhľadávacieho poľa Google a získať informácie o uvedených číslach ešte predtým, ako ho môže záznamník dokonca načítať!

Textzoom

Nabudúce nebudete na webovej stránke vidieť ostrý malý text, skúste podržať kláves „CTRL“ a potom posúvať rolovacie koliesko myšou nahor a nadol. Pri posúvaní kolieska tam a späť sa text vo vašom prehliadači (a niektorých aplikáciách) bude zväčšovať a zmenšovať. Tento malý trik je skvelý spôsob, ako rýchlo získať to, čo potrebujete, z malých textových webových stránok.

Pomalé surfovanie?

Ak vám prehliadač Internet Explorer začne spôsobovať problémy, budete chcieť vyčistiť „Dočasné internetové súbory“. Väčšina ľudí si to neuvedomuje, ale keď opustíte webovú stránku, neopustí vás to! Kópiu webových stránok, ktoré navštívite, si zvyčajne ponecháte na pevnom disku a časom sa vytvoria. Táto zbierka starých webových stránok môže nakoniec spôsobiť, že sa vaše prehliadanie spomalí na prechádzanie a dokonca spôsobí chyby!

Toto je spôsob, ako vymazať staré súbory. Po počiatočnej kontrole pevného disku (čo môže nejaký čas trvať, ak nástroj spustíte prvýkrát) môžete vybrať políčka pre súbory, ktoré chcete odstrániť. Na urýchlenie prehliadania aspoň odstráňte „Dočasné internetové súbory“.

Skratky pre surfovanie

Ak sa chcete rýchlo posúvať tam a späť v sérii navštívených webových stránok, podržte kláves „ALT“ a stlačte klávesy so šípkou doľava a doprava. Ľavá šípka vás zavedie späť, pravá šípka dopredu.

Tlačidlá Page Up a Page Down vám umožňujú rýchlo sa pohybovať hore a dole po akejkoľvek webovej stránke bez toho, aby ste sa museli snažiť nájsť posuvník na pravej strane stránky.

Pripravené pre prípad počítačových katastrof

Podniky a jednotlivci sa začali spoliehať na počítače. Dôvera nie je nikdy očividnejšia, ako keď sa niečo stane s touto hroznou škatuľkou, ktorá nám uľahčuje život. Očakávame, že počítače budú reagovať určitým spôsobom, v určitých situáciách. Takmer vždy je prekvapením, keď milovaná malá škatuľka, známa ako počítač, odmietne začať. Asi ešte šokujúcejší je úsvit, ktorý sme zanedbali pri zálohovaní alebo príprave na nepredvídanú katastrofu, ktorá nás práve postihla.

Bez ohľadu na to, koľkokrát ste zažili strach z toho, že nebudete mať prístup k informáciám zachyteným v strašnom počítačovom zariadení, sme vždy nepripravení.

Realita je taká, že počítače obsahujú nielen pohyblivé časti, ale majú radi iné stroje, sú náchylné k zlyhaniu v určitom okamihu života. Môžu sa vyskytnúť nielen hardvérové ​​chyby, ale vírusy môžu tiež poškodiť údaje a znemožniť ich načítanie. Bez ohľadu na to, koľko slov sa používa na šikanovanie schránky, aby sa správali, pravdou je, že jediným zločinom je dobrá obrana.

Ako sa teda pripraviť na počítačovú tragédiu?

Pripravte sa na najhoršie

Pri štruktúrovaní zločinu je dôležité uvedomiť si silu posíl: zálohy sú neoceniteľné a ušetria nespočetné hodiny nehanebnej degradácie. Dbajte na pravidelné zálohovanie údajov a súborov, existuje množstvo nástrojov, ktoré tento proces zautomatizujú.

Je dôležité, aby ste skontrolovali protokol zálohy a uistili sa, že záloha bola správne dokončená. Nemôžem začať opisovať devastáciu, ktorú si uvedomíte, keď si človek uvedomí, že aj keď bol zavedený proces zálohovania, k zálohovaniu v skutočnosti nikdy nedošlo. Uvedomenie si toho počas obnovy pravdepodobne posunie každého milovníka počítačov cez hranu. Je vhodné uložiť zálohu každý týždeň mimo stránky. To je obzvlášť užitočné, ak dôjde k nepredvídateľnému požiaru alebo prírodnej katastrofe.

Postavte múr

Ak má váš počítač prístup na internet, musíte použiť hardvérový alebo softvérový firewall (alebo ich kombináciu). Brána firewall vytvára bariéru medzi počítačom a svetom. Bez brány firewall môžu červy na internete využívať bezpečnostné diery a vytvárať takzvané „zadné vrátka“. Tieto zadné vrátka je potom možné použiť na prístup k osobným informáciám uloženým v počítači vrátane súborov s heslami a finančných informácií.

Never nikomu

Ak ste vášnivým surfistom po internete alebo sťahovaním súborov, pred spustením alebo inštaláciou nezabudnite skontrolovať všetky stiahnuté súbory. Na zabezpečenie toho, aby sa počítače nenakazili škodlivými vírusmi, ktoré vám zničia život, by sa mal používať aktualizovaný antivírusový softvér. Skenujte všetky e-mailové prílohy pred ich otvorením bez ohľadu na to, od koho pochádzajú. Súbory s koncovkou .scr, .pif a .exe môžu obsahovať vírusy, ktoré poškodia vaše údaje a emocionálnu pohodu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *