Nákup perfektného počítača

Takže ste sa konečne rozhodli, že je čas na zmenu. Bez ohľadu na to, akú radu použijete pri starom počítači na stolnom počítači, jeho užitočnosť ste prežili vďaka pomalému nabíjaniu aplikácií a neustálemu zvyšovaniu prevádzkového hluku. Hľadanie dokonalého počítača môže byť zábavné, rovnako ako kúpa nového auta, a rovnako frustrujúce, aj keď triedite medzi rôznymi značkami a pokúšate sa rozhodnúť, ktoré „zvončeky a píšťalky“ najlepšie vyhovujú vašim potrebám. Okrem toho všetko, čo sa pokúšate vrátiť niečo také veľké, môže byť nepohodlné a veľmi náročné. Ako sa správne rozhodnúť PRVÝkrát je múdry spôsob, ako si vybrať.

Na začiatok sa musíte rozhodnúť, čo chcete s počítačom robiť. Máte záujem o scénu videohier alebo ste niekto, kto rád surfuje po internete a niekedy vedie účtovníctvo s jednoduchým softvérom na spracovanie textu? Ak máte radi videohry, budete chcieť počítač, ktorý zvládne vysokú grafiku a vynikajúcu kvalitu zvuku.

Na druhej strane, ak nemáte radi všetky adrenalínové veci, pravdepodobne si vystačíte s lacnejším systémom. Aj keď chcete zostať na bezpečnej strane, odporučil by som ísť s niečím „špičkovejším“, aby ste nemuseli míňať ďalšie veľké množstvo zmien na aktualizáciu systému, ktorý ste si práve kúpili. Kúpu nového počítača môžete vykonať dvoma základnými spôsobmi.

1) Köp en „Brand Name“ -dator

 2) Kúpte si počítač „klon“

Počítač „BRAND-NAME“ je počítač vyrobený spoločnosťou, ktorá rozpoznáva meno.

Medzi niektoré výhody / nevýhody počítačov „Brand-Name“ patria:

Klady:

Zákaznícka podpora- Ak máte problém s počítačom, máte možnosť obrátiť sa na zástupcu spoločnosti, od ktorej ste počítač kúpili, so žiadosťou o pomoc pri riešení vášho problému. Zákaznícka podpora je pravdepodobne najlepším dôvodom na kúpu značkového počítača.

Záruka- mať záruku je vždy pekné, pretože pre vás funguje ako typ bezpečnostnej prikrývky. Ak dôjde k zlyhaniu časti počítača, mali by ste byť schopní bezplatne opraviť produkt, pokiaľ neuplynula záruka. Predtým, ako si u nich kúpite počítač, prečítajte si a porozumejte záručným zásadám spoločnosti. Takýmto spôsobom dobre porozumiete postupom, ktoré je potrebné dodržať v prípade problému.

Predinštalovaný softvér- Mnoho spoločností bude obsahovať softvérové ​​balíky, ktoré sú nakonfigurované a pripravené na použitie vo vašom počítači. Jednou z nevýhod nákupu značkového počítača s predinštalovaným softvérom je, že zvyčajne skončíte s viac, ako vyhovuje vašim potrebám, a zvyčajne to vedie k plytvaniu miestom na úložnom zariadení.

Dodatočná podpora- Väčšina značkových počítačových spoločností vám môže poskytnúť aj webové stránky, ktoré vám môžu poskytnúť aktuálne aktualizácie softvéru, používateľské príručky alebo pomoc so základným riešením problémov.

Zápory

Použitie chráneného podskupiny vlastníckych označení sa týka produktov, ktoré sú jedinečné pre jednotlivú spoločnosť a iba pre túto spoločnosť. Ak by teda niektorá súčiastka na vašom počítači po záruke nefungovala a potrebovali by ste ju vymeniť, nemohli by ste ísť do miestneho počítačového obchodu a kúpiť si starý diel, aj keď bol určený na rovnakú funkciu ako položka, ktorá zlyhala. Boli by ste nútení kúpiť presne ten istý predmet, ktorý vyšiel z počítača, inak by počítač viac ako pravdepodobne prestal správne fungovať. Kúpiť si vlastné súčiastky zvyčajne znamená, že musíte zadať objednávku, čo znamená, že musíte počkať, kým diel dorazí, alebo budete musieť počítač poslať spoločnosti alebo autorizovanému predajcovi pre túto spoločnosť na opravu.

Ľudia s domácim podnikom by z tejto situácie zrejme neboli vôbec spokojní. Integrované / vstavané diely-Vo svete počítačov, keď počujete slovo integrovaný alebo integrovaný, znamená to, že určitá časť, napríklad modem alebo zvukový port, do ktorého pripájate reproduktory, je vstavaná alebo súčasťou počítačová základná doska (známa aj ako základná doska). To znamená, že ak niektorá z týchto položiek zlyhá, nemôžete ich len odstrániť z počítača a nahradiť ich novou súčasťou. Obvykle sú spájkované priamo na základnú dosku a sú tam prilepené. Napriek tomu, že niektoré počítače poskytujú spôsob, ako deaktivovať chybné zariadenie, umožňuje vám nainštalovať si vlastné zakúpené zariadenie, ktoré pojme poškodenú časť. Z pohľadu počítačového technika to nie je vždy ľahké. To závisí od toho, akú značku počítača v súčasnosti máte.

Počítač „CLONE“ je klon alebo kópia jeho obchodného názvu s tým rozdielom, že namiesto dielov špecifických pre spoločnosť alebo patentovaných súčastí objekty slúžia na výrobu klonovaného počítača od niekoľkých rôznych spoločností, nie iba od jednej. Povedzme, že ak by ste šli do miestnej spoločnosti, ktorá vyrába „klonové“ počítače, a povedali by ste im, čo potrebujete, je pravdepodobné, že nepoužijú diely, ktoré sú špecifické iba pre typ počítačov, ktoré vyrábajú značkové počítačové spoločnosti. Je to dobré, pretože to znamená, že pravdepodobne budú používať komponenty, ktoré sú zameniteľné s mnohými rôznymi značkami a v prípade potreby sa dajú ľahko zohnať.

K niektorým výhodám / nevýhodám „klonovaných“ počítačov patrí:

Klady:

Náklady-V porovnaní so značkovými počítačmi bude klon vo vreckovom vrecku spravidla ľahší, keď si kúpite počítač s podobnými funkciami ako názov značky. Je to pravdepodobne kvôli peniazom, ktoré sa ušetrili tým, že sa neponúka pokročilý zákaznícky servis. Aj keď to nemusí byť jediným dôvodom nižších cien.

 Ľahko dostupné náhradné diely- Pretože počítač Clone bol vyrobený z dielov, ktoré nie sú špecifické pre spoločnosť, môžete si kúpiť diely do počítača Clone, ktoré je možné použiť, aj keď sa značka líši od toho, čo bolo v počítači, keď ste pôvodne kúpil som to. POZNÁMKA! Pred kúpou akýchkoľvek dielov je potrebné uistiť sa, že náhradné diely sú kompatibilné so systémovými požiadavkami vášho počítača. Buď si môžete prečítať príručku, ktorá by bola priložená k vášmu počítaču, alebo získať pomoc od znalého priateľa alebo opravára.

Zápory:

Záruky- Ak si nekúpite servisný plán, spravidla nemáte takú atraktívnu záruku, ako by ste mali na značkovú počítačovú spoločnosť. Bez ohľadu na to, čo robíte, sa pred kúpou uistite, že rozumiete, ako dlho je záruka a aký typ opravy záruka pokrýva.

Zákaznícka podpora- So značkovými počítačovými spoločnosťami zvyčajne získate 24-hodinové bezplatné telefónne číslo, na ktoré môžete zavolať, ak máte akékoľvek otázky alebo problémy s počítačom.

Klonované počítače pravdepodobne nebudú mať 24-hodinovú podporu, ale budete skôr nútení telefonovať iba počas bežných otváracích hodín. Je tiež viac ako pravdepodobné, že nebude existovať žiadna webová stránka, na ktorú by ste sa mohli obrátiť a získať informácie o otázkach týkajúcich sa riešenia problémov. Za účelom servisu bude možno potrebné vrátiť počítač do obchodu, kde ste ho kúpili, alebo budete musieť preskúmať jednotlivé diely, ktoré boli do počítača vložené, a navštíviť webovú stránku s tipmi na riešenie problémov výrobcu.

Nakoniec, ak všetko ostatné zlyhá, môžete si určite vziať to, čo ste sa naučili z tohto článku a že teraz viete, čo potrebujete, ale neviete, kam ísť a získať „perfektný počítač“, najlepším zdrojom, ktorý máte k dispozícii, je muži a ženy, ktorí pracujú vo vašom miestnom obchode s elektronikou. Je ich povinnosťou pomôcť vám nájsť „perfektný počítač“, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Stačí im povedať, na čo plánujete počítač používať a oni vám odtiaľ radi pomôžu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *