UV a DTG tlačiarne zlepšujú tlač

ČO TLAČIL VÝVOJ POČAS ROKOV

Keď prichádzajú nové generácie, vyvíjajú sa nové trendy a nové správanie zákazníkov. Zmenili sa rôzne spoločnosti vrátane polygrafického priemyslu. Tlač bola veľmi cenným vynálezom, ktorý nám od začiatku pomáhal čítať. Pomaly sa však tlač začala využívať viac komerčne a v rôznych odvetviach. S väčším používaním prichádzalo do popredia viac problémov a ľudia požadovali riešenia. Vďaka technológii boli pomocou nej do značnej miery vyvinuté aj tlačiarne. Dnes si povieme o dvoch takých fascinujúcich tlačiarňach, ktoré zmenili spôsob, akým vnímame tlač. Sú to UV tlačiarne a DTG tlačiarne.

ČO JE UV TLAČIAREŇ?

UV tlačiarne používajú na tlač na rovných povrchoch ultrafialové žiarenie. Funguje na rôzne materiály, vrátane kovu, kameňa, plastu, akrylu, kože atď. Ultrafialové lúče pri tlači vytvrdzujú atrament. Vďaka tejto vlastnosti je možné UV tlač vykonávať na rôzne materiály. UV tlač sa zvyčajne vykonáva na rovných povrchoch. Inovácie však umožňujú urobiť to isté aj na valcových plochách.

VÝHODY POUŽÍVANIA UV TLAČIAREŇ

Pretože atrament počas tlače takmer okamžite tvrdne, atramentové bodky nedostanú šancu rozotrieť sa na podklad. Vďaka tomu je tlač presnejšia s vysokou sýtosťou farieb. Atrament nie je absorbovaný do podkladu. Namiesto toho zostáva atrament v podstate vytvrdený na vonkajšom povrchu substrátu.

Vzhľadom na rýchle schnutie atramentu a nízke absorpčné vlastnosti nemá atrament šancu chemicky reagovať so substrátom. To zaisťuje ochranu materiálu podkladu a otvára možnosti pre tlač na rôzne varianty materiálu. UV tlač je tiež šetrná k životnému prostrediu, pretože uvoľňuje nulové prchavé organické zlúčeniny. Vďaka vlastnosti priameho vytvrdzovania sa tiež skracuje čas výroby.

Pri tlači UV tlačiarňou nie je potrebné povrch chrániť prelaminátom alebo ho umiestňovať pod sklo. Pretože nie je potrebný žiadny ďalší materiál a na tlač je potrebných menej atramentu; UV tlačiarne tiež znižujú náklady na tlač. Vďaka rýchlemu schnutiu atramentu je atrament odolný aj voči nečistotám. UV tlač poskytuje konzistentnú tlač bez vyblednutia a dodáva výtlačku lesklý vzhľad, ktorý je esteticky príjemný pre oči.

ČO JE TLAČIAREŇ DTG

DTG je skratka pre Direct to oděvy. Ako naznačuje názov, tlačiarne DTG sa používajú na priamu tlač na odevy. V súčasnej dobe sa široko používajú na výrobu odevov na mieru, najmä tričiek pre spotrebiteľov. Tento spôsob tlače vznikol v 90. rokoch a komerčne dostupný bol v roku 2005. Pri tlači DTG atrament ide priamo do vlákien odevu, takže pri dotyku nie je možné atrament cítiť ani rozmazať.

VÝHODY POUŽÍVANIA DTG TLAČIAREŇ

DTG tlač ponúka širokú škálu farieb, z ktorých si môžete vyberať. Môže byť použitý nielen na biele odevy, ale aj na farebné. S rozvojom technológie je tlač DTG jednoduchá. Na vytváranie vzorov odevov je možné použiť digitálny softvér. Môže byť použitý na vytváranie podrobných vzorov podľa potrieb zákazníka. Pretože je tlač na DTG na vodnej báze, je šetrná k životnému prostrediu. Nízke náklady na inštaláciu robia z tlače DTG tiež atraktívnu alternatívu. S tlačou DTG môže existovať ako sériová výroba, tak aj krátke výrobné série.

Výhody systému Windows 10 oproti starším operačným systémom

Popularita systému Windows 10 je daná rôznymi výhodami, ktoré operačný systém ponúka v porovnaní s inými operačnými systémami. V tomto článku si povieme o 6 výhodách tohto operačného systému.

  1. Doplnenie ponuky Štart

Celkom obľúbená ponuka Štart bola opäť zahrnutá v systéme Windows 10. V systéme Windows 8 bola táto funkcia odstránená, čo väčšine používateľov spôsobuje problémy. Dobrá vec je, že nový operačný systém je dodávaný s ponukou Štart, ktorá vám umožňuje prístup k vašim obľúbeným programom kliknutím myši.

Toto je teda jeden z najzákladnejších, ale stále najužitočnejších doplnkov k novému operačnému systému.

  1. Aktualizácia systému

Aktualizácie systému vám v zásade môžu pomôcť určiť, ako dlho môžete operačný systém používať. Napríklad už nemôžete dostávať aktualizácie pre systémy Windows XP a Windows Vista z oficiálnych webových stránok spoločnosti Microsoft. To isté platí pre Windows 7 a 8, pokiaľ ide o štandardnú podporu.

S najnovšou časťou operačného systému môžete získať hlavný prúd do roku 2025. Preto si môžete sťahovať aktualizácie zabezpečenia a ďalšie súbory na mnoho ďalších rokov.

  1. Skvelá ochrana pred vírusmi

Windows 10 má vynikajúcu ochranu pred vírusmi. Vylepšené zabezpečenie hackerom výrazne sťažuje infikovanie operačného systému škodlivými aplikáciami. Nová funkcia Windows Hello vám umožňuje odomknúť počítač pomocou odtlačku prsta. Okrem toho môžete počítač odomknúť pomocou rozpoznávania tváre a skenera IRIS.

Operačný systém tiež šifruje súbory, akonáhle sa počítač nakazí nechceným softvérom. Systém na tento účel používa nástroj BitLocker. Okrem toho je k dispozícii aj Windows Defender Antivirus.

  1. DirectX 12

DirectX 12 je dobrou správou pre dnešných hráčov. Táto funkcia umožňuje počítaču pri hraní hier vykonávať komplexné výpočty. Váš počítač a grafická karta môžu okrem toho z tejto funkcie veľmi ťažiť. Pomáha to teda zaistiť, aby počítačové hry na vašom počítači dobre fungovali. V starších verziách systému Windows nemôžete mať DirectX 12.

  1. Lepšie pre hybridné zariadenia

Ak máte hybridné zariadenie, akým je napríklad tablet Microsoft Surface, môžete využiť výhody systému Windows 10. V tomto operačnom systéme máte pri použití dotykového displeja zapnutý dotykový displej. Preto môžete bez problémov prepínať z jedného režimu do druhého.

  1. Aktualizované riadiace centrum

Windows 10 má aktualizované riadiace centrum. V tomto systéme je navyše ľahké zapnúť / vypnúť aplikácie. Môžete si teda vybrať programy, ktoré sa spustia automaticky pri spustení počítača.

Pre správcov systému vo veľkých organizáciách sú tieto funkcie dosť dôležité. Okrem toho môžete niektoré aplikácie odstrániť podľa svojich potrieb. Stručne povedané, toto je len niekoľko výhod systému Windows 10 v porovnaní s inými operačnými systémami. Našťastie teraz môžete prejsť na najnovší operačný systém a využívať všetky tieto výhody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *